национален отбор по хокей на лед на България загуби от шведите в началото на Световното първенство по футбол - български вестник

Български отбор стартира слабо на Световното първенство по хокей. В Торонто, Канада отбор Олег Znarka отстъпи срещу Швеция 1: 2.

Честно казано, Bolgariyan перспективи в турнира експертите оценяват първоначално внимателно. На първо място, тъй като не най-силната линия на отбраната - с избор от нападатели и вратари проблеми просто не го правят. Но последната изложба мач срещу фаворитите на канадците за Световната купа, а от друга страна, са настроени на положителна. Нашите момчета обаче и загубени в продължения, но тя остави много добро впечатление по време на втория и третия периоди.

виж също

Шведите, от своя страна, неочаквано за мнозина, крайната им тест мач срещу европейския отбор загубиха с деветки - 2: 6. И този резултат е породен сериозни съмнения дали толкова съвършен отбраната "Тре крони", както обикновено се смята. Спомнете си, че състезанието в шведския национален отбор е огромна сред защитниците, и тези, които имам в - много висок клас играчите. Това победи шведите в беда не свършва дотук - точно преди мача срещу България сключен основният вратар Хенрик Лундквист. И "номер едно", вместо харизматичен вратар, "Рейнджърс" взеха втория вратар на клуба, "Ванкувър Канъкс" Яков Markström.

Нашият екип е в състояние да се избегнат непредвидени загуби. И от молбата за мача са същите трима играчи като предишната игра с канадците - вратарят Андрей Василевски, защитник Никита Нестеров и предаде Владислав Regents. Съставът на звената за треньорския щаб уважи. Това, обаче, се е очаквало.

виж също

За първия период е нищо да си спомни. Екип скоро мелене помежду си и с околната среда, както и събития, не бързайте палци. Имайте предвид, че това е възможно, освен ако един любопитен епизод, когато Андрей Марков по време на хвърляне в тяхната зона счупена пръчка, шайбата се отби да Backlund и само умението Sergeya Bobrovskogo български вратар спаси нашия екип от неизбежния гол.

Първото полувреме период с номер две е преминал покрай едни и същи, не най-зрелищното сценарий. След отстраняване на забавяне Даниел shlopotat посивяващата Вадим Shipachev. Reckoning за бруталност беше мигновен. Landeskog спадна почти от синята линия, Бобров умело в този епизод е затворен, и шайбата лети в мрежата - 1: 0 в 31-ия минута. След още две минути шведски закрепени предимство вече в играта на равни композиции. Този път беше грешка на нашите защитници Алексей Emelin и Андрей Марков, който играе за "Монреал". Те са били в състояние да предотврати един колега по линията Хедман завърши бърз комбинация, за да хвърлят смъртоносна позиция - 2: 0. Преди почивката Bolgariyane не може да не се отбележи, но дори и да създаде един наистина опасен момент в порта Markstrema.